Kunstenaar Dirk Hakze over The Colorfield Performance
22-07-2025 | 19:00 - 20:30 | Lezingen
Kunstenaar Dirk Hakze realiseert op het terrein naast het Vrijheidsmuseum in het voorjaar en de zomer van 2025 The Colorfield Performance. Dit is een groot kunstproject in de open lucht (landschapskunst) waarbij individuele en internationale kunstenaars een groot gezamenlijk kunstwerk realiseren. Het kunstwerk krijgt de vorm van een V, in het kader van 80 jaar Vrijheid.
Op het grasveld staan 336 panelen. Ieder paneel wordt beschilderd door een andere kunstenaar. De eerste kunstenaar begon op 1 mei. Op 10 augustus zijn naar verwachting alle panelen geschilderd en staat er één groot kleurrijk geheel. De panelen blijven vervolgens staan tot 17 september (Market Garden). Tijdens de hele periode zijn bezoekers gratis welkom om de kunstenaars aan het werk te zien en het kunstwerk te aanschouwen. Iedere dag werken er andere kunstenaars, want iedereen heeft één dag om zijn doek te voltooien.
Dirk Hakze heeft eerder dit project gerealiseerd: in 2023 in Park Lingezegen in Elst en in 2018 in Sloten (Friesland). Hij werkt hiervoor samen met verschillende partijen. Dirk komt hiervoor graag in contact met bewoners in de regio om te vertellen wat er staat te gebeuren. Daarom vindt er op dinsdag 22 juli een lezing plaats in het Vrijheidsmuseum die begint om 19.00.
Meer informatie is te vinden op de website: The Colorfield Performance
Informatie
Prijs: | gratis |
Reserveren: | Nee |
Datum en tijd: |
|
Locatie: |
Vrijheidsmuseum
Wylerbaan 4 6561KR Groesbeek |
Website: | https://www.thecolorfieldperformance.nl/#/ |
